Gięcie rur w technologii CNC

Dzięki naszej nowej technologii freeforming umożliwiamy gięcie rur i wybranych systemów profili w prawie każdym kierunku i promieniu. W ten sposób metale mogą przybrać niespotykane dotąd formy - w architekturze, projektowaniu, przemyśle czy budownictwie targowym.

Nie tylko wdrażamy kreatywne formy - inspirujemy architektów, projektantów, planistów i konstruktorów do tworzenia zupełnie nowych pomysłów. Ta wymiana tworzy nowe obiekty i rozwiązania.

Parametry obróbcze

Technlogia

Podczas gięcia odkształcenie rury wynika z popychania pierścieniowego narzędzia z ceramiczną lub swobodną wkładką rolkową. Jest ona ruchomo podparta i napędzana przez serwomotory prądu przemiennego. Mała ścieżka przesuwu narzędzia tworzy duży promień, odwrotnie mały promień jest uzyskiwany dzięki dużej ścieżce przesuwu.

Oprócz gięcia stałych promieni, dowolnie definiowane położenie narzędzia umożliwia również płynięcie promieni w różnych płaszczyznach. Rura jest popychana przez popychacz, który jest utrzymywany w pozycji przez prowadnice liniowe. Zasilanie to zapewnia również silnik serwo, który jest połączony z przekładnią.

Przykładowe detale