Spawanie blach

Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu, możemy zaoferować Państwu spawanie blach zarówno z użyciem lasera jak i spawania robotem TIG.

Spawanie TIG jest to bardzo wydajny i bardzo popularny sposób spawania. Spoiwo uzyskuje się poprzez stapianie metalu spawanych przedmiotów, przy wykorzystaniu łuku elektrycznego i gazu ochronnego o wysokiej czystości.

Spawanie MIG jest kolejnym rodzajem spajania blach, który posiadamy w naszej ofercie.

Spawanie laserowe to technologia, która polega na stapianiu obszaru styków łączonych blach w wyniku ciepła otrzymanego ze skoncentrowanej wiązki światła laserowego o bardzo wysokiej mocy. Spawanie z wykorzystaniem lasera gwarantuje wysoką prędkość procesu, przy jednocześnie wysokiej precyzji i czystości procesu.

Bardzo duża precyzja spawania laserowego sprawia, iż jakość spawów na tyle wysoka, a odkształcenie złączy tak małe, że produkt opuszczający stanowisko spawalnicze nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki mechanicznej. Skutkiem tego jest oszczędność czasu, a co za tym idzie także pieniędzy.

Nasza spawarka laserowa może spawać stal zwykłą, stal ocynkowaną oraz stale nierdzewne. Dodatkowo wyróżnia ją bardzo szeroki zakres regulacji pracy w osiach X, Y, Z oraz precyzja i możliwość punktowego mocowania pozwala na spawanie materiałów, których często nie można zespoić przy użyciu innych technologii.

Nasz sprzęt

Spawarka laserowa Spawarka TIG
Spawarka laserowa
ALB-LW Speed Master
Robot TIG
Panasonic TIG